ანალიტიკური ცენტრი „ჯეოქეისი“ მოხარულია გაცნობოთ, რომ მას მკვლევრის პოზიციაზე მადელინ დარლი შემოუერთდა. მადელინი  ბირმინგჰემის უნივერსიტეტში საერთაშორისო ურთიერთობების ბაკალავრია. სწავლობდა ტალინის (ესტონეთი) და საქართველოს უნივერსიტეტებში, რითაც კიდევ უფრო გააღრმავა ცოდნა რეგიონული საკითხების მიმართულებით.
მისი აკადემიური და პროფესიული ინტერესები მოიცავს იდენტობისა და კონფლიქტის კვლევებს, საფრთხის შემქმნელი ფაქტორების კლასიფიკაციას, პოლიტიკური ნარატივების ანალიზს, ასევე კონფლიქტის პროგნოზირებასა და პრევენციას. აღნიშნული საკითხები „ჯეოქეისის“ საქმიანობის მნიშვნელოვანი მიმართულებებია ინფორმირებული პოლიტიკისა და სტრატეგიული ანალიზის განვითარების თვალსაზრისით.
მადელინ დარლი კორპორაციული დაზვერვის მიმართულებით უფროს მკვლევრადაც მუშაობს, მისი სპეციალობა მოიცავს ფინტექისა და სპორტის დაფინანსების საკითხებს. მადელინის საქმიანობა ხელს უწყობს სტრატეგიული გადაწყვეტილებების მიღებას სოციალურ-პოლიტიკური დინამიკის ანალიზის, რისკებისა და რეპუტაციის მართვის, და მდგრადობის ინიციატივების შემუშავების საფუძველზე. იგი ფლობს მნიშვნელოვან სამუშაო გამოცდილებასაც გარემოსდაცვითი, სოციალური და მმართველობის (ESG) მიმართულებით, ასევე გაეროს მდგრადი განვითარების მიზნებთან (SDGs) შესაბამისობის უზრუნველყოფის კუთხით.
„მოხარულები ვართ, რომ მადელინი „ჯეოქეისის“ გუნდს შემოუერთდა. გვჯერა, რომ მისი ჩართულობა მნიშვნელოვნად გაამდიდრებს ჩვენი ცენტრის კვლევით და ანალიტიკურ საქმიანობას,“ - აღნიშნა „ჯეოქეისის“ თავმჯდომარემ, ვიქტორ ყიფიანმა.

Geocase is pleased to announce the appointment of Madelyn Darley as a Research Fellow. Madelyn holds a BA in International Relations and Russian Studies from the University of Birmingham, and has completed a year abroad in Tallinn, Estonia and Tbilisi, Georgia, deepening her expertise in regional affairs.
Her academic and professional interests focus on identity and conflict studies, threat actor profiling, political narrative analysis, and conflict prediction and prevention - areas that are central to Geocase’s mission of advancing informed policy and strategic analysis.
Alongside her academic interests, Madelyn works as a Senior Researcher in corporate intelligence, specializing in the fintech and sport-finance sectors. Her work supports strategic decision-making through analysis of socio-political dynamics, risk and reputation management, and sustainability initiatives. She brings valuable experience with ESG frameworks and alignment with the United Nations Sustainable Development Goals (SDGs).
“We are excited to welcome Madelyn to the Geocase team and look forward to her contributions to our ongoing research and policy initiatives,” - noted Victor Kipiani, Chairman of Geocase.