ანალიტიკურმა ორგანიზაციამ "ჯეოქეისი" უკრაინულ ანალიტიკურ ცენტრთან ADASTRA ურთიერთგაგების მემორანდუმი გააფორმა
"ჯეოქეისი" კვლავაც განაგრძობს ანალიტიკურ და კვლევით ინსტიტუტებთან თანამშრომლობის გაფართოებას. ამასთან დაკავშირებით, 2020 წლის 9 დეკემბერს "ჯეოქეისსა" და უკრაინის პირველ დამოუკიდებელ კვლევით ცენტრ ADASTRA-ს შორის ურთიერთგაგების მემორანდუმი გაფორმდა. ADASTRA სპეციალიზდება საერთაშორისო ურთიერთობების მიმართულებით. ორგანიზაცია, ასევე, მოიცავს საგანმანათლებლო პლატფორმას ADASTRA EDU და იურიდიულ ფირმას ADASTRA LAW.
ურთიერთგაგების მემორანდუმს ხელი მოაწერეს "ჯეოქეისის" თავმჯდომარემ, ვიქტორ ყიფიანმა და ADASTRA–ს გენერალურმა დირექტორმა ვიქტორ კარვაცკიმ.
ურთიერთგაგების მემორანდუმის ხელმოწერით, მხარეები შეთანხმდნენ, საერთო ინტერესის სფეროების მიმართულებით თანამშრომლობის განავითარების ფარგლებში, მოამზადებენ ერთობლივ პუბლიკაციებს, პოლიტიკურ ანალიზსა და სტატიებს, ასევე, ორგანიზებას გაუწევენ კონფერენციებსა და პანელურ განხილვებს.
ანალიტიკურ ორგანზაციებს შორის მჭიდრო კავშირების დამყარება კიდევ უფრო გააძლიერებს საქართველო-უკრაინის ურთიერთობებს და რეგიონალურ განვითარებასაც შეუწყობს ხელს.

Geocase expands its cooperation with analytical and research institutions. In this regard, on December 9 2020, a Memorandum of Understanding was signed between Geocase and ADASTRA - the first Ukrainian independent think tank with expertise in international affairs, which also includes an educational platform “ADASTRA EDU”, and legal firm “ADASTRA LAW”.
The MoU was signed by Victor Kipiani, the Chair of Geocase and Viktor Karvatskyy, CEO at ADASTRA.
By signing the MoU, parties intend to facilitate the development of cooperative activities in the areas of common interests, including preparing joint publications, policy analysis and articles as well as organization various conferences and panel discussions.
Establishing closer ties between the two analytical organizations will facilitate further fostering of Georgia-Ukraine relations and support regional development.