ანალიტიკურ ცენტრ „ჯეოქეისს“ ლიანა ჯერვალიძე შეუერთდა
ანალიტიკური ცენტრი „ჯეოქეისი“ მოხარულია გაცნობოთ, რომ ცენტრის ანალიტიკოსების გუნდს ქალბატონი ლიანა ჯერვალიძე შეუერთდა. ენერგეტიკული პოლიტიკის, რეგიონული კავშირისა და საერთაშორისო ურთიერთობების სფეროებში დაგროვებული მისი მდიდარი სამუშაო გამოცდილება მნიშვნელოვანი შენაძენია ჩვენი ანალიტიკური ცენტრისათვის.
ქალბატონი ლიანა გახლავთ საქართველოს ენერგეტიკის განვითარების ფონდთან (GEDF) არსებული წყალბადის კომიტეტის წევრი, აგრეთვე, პარლამენტის დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტის მრჩეველთა საბჭოს წევრია.
„ჯეოქეისში“ გაწევრიანებამდე ქალბატონი ლიანა იყო საქართველოს პრეზიდენტის მრჩეველი რეგიონული ენერგეტიკის, სატრანსპორტო უსაფრთხოებისა და დაკავშირებადობის საკითხებში. ამ თანამდებობაზე ყოფნისას, მან მნიშვნელოვანი როლი ითამაშა სამთავრობო უწყებებსა და ენერგეტიკულ ინსტიტუტებს შორის თანამშრომლობის გაღრმავებაში. მუშაობდა ეროვნული ენერგეტიკისა და კლიმატის ძირითად საკითხებთან დაკავშირებით სამოქმედო გეგმების შემუშავებაში; მონაწილეობას იღებდა სხვადასხვა ქვეყანაში გამართულ ენერგეტიკისა და ტრანსპორტის თემების შესახებ მოწყობილ კონფერენციებში; ასევე, მონაწილეობდა 2023 წლის ივლისში, ქალთა მეორე ფორუმზე, კასპიისა და შავი ზღვების დაკავშირებადობის საპანელო განხილვის ორგანიზებაში.
უფრო ადრე კი ქალბატონი ლიანა იკავებდა მკვლევარ-ანალიტიკოსის თანამდებობას საქართველოს ნავთობისა და გაზის კორპორაციაში; იყო კავკასიის მედიის, ენერგეტიკისა და გარემოს დაცვის პროექტის დირექტორი საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტში (GIPA). იგი, ასევე, მუშაობდა USAID-ის კონტრაქტორ საერთაშორისო ორგანიზაციებში და კონსულტაციებს უწევდა ბაქოში დაფუძნებულ კომერციულ სუბიექტებს.
თავისი კარიერის მანძილზე ქალბატონი ჯერვალიძე ენერგოუსაფრთხოების, სატრანზიტო მარშრუტებისა და სხვა საკითხების შესახებ მოხსენებებით გამოდიოდა ენერგეტიკულ თემატიკასთან დაკავშირებულ ფორუმებსა და კონფერენციებზე მსოფლიოს მასშტაბით. მისი ნაშრომები გამოცემულია ქართულ და ინგლისურ ენებზე.
ლიანა ჯერვალიძე არის ვაშინგტონში მდებარე კენანის ინსტიტუტის რუსეთის საერთაშორისო კვლევების ინსტიტუტისა და დიდი ბრიტანეთის რედინგის უნივერსიტეტში არსებული ბიზნეს-სკოლის ევრაზიის კვლევების პროექტის კურსდამთავრებული.  იგი გახლავთ IREX Alumni Association-ის, ვილსონის ცენტრის და რედინგის უნივერსიტეტის ასოციაციების წევრი.
ქართული, რუსული, ინგლისური, ფრანგული და თურქული ენების ცოდნა მნიშვნელოვნად აძლიერებს მის შესაძლებლობებს ენერგეტიკის სექტორში სხვადასხვა დაინტერესებულ მხარესთან ურთიერთობისას.
„მივესალმებით ქალბატონი ლიანა ჯერვალიძის ჩვენს გუნდში შემოერთებას. ეჭვგარეშეა, რომ მისი ღრმა ცოდნა და გამოცდილება კიდევ უფრო განამტკიცებს ჩვენი საქმიანობის წარმატებას."- აღნიშნა „ჯეოქეისის“ თავმჯდომარემ ვიქტორ ყიფიანმა.

Geocase is delighted to announce the addition of Liana Jervalidze to its team of esteemed analysts. With a wealth of experience in energy policy, regional connectivity, and international relations, Ms. Jervalidze brings invaluable expertise to Geocase.
Currently, she serves as a member of the Hydrogen Committee at the Georgian Energy Development Fund (GEDF) and is also a member of the Advisory Board for the Sectoral Economy Committee of the Parliament.
Before joining Geocase, Ms. Jervalidze served as an adviser to the President of Georgia on regional energy and transport security and connectivity. In this role, she played a crucial part in fostering collaboration between government entities and energy institutions. Ms. Jervalidze's contributions extended to drafting key national energy and climate action plans, participating in energy and transport conferences across various countries, and organizing the Caspian and Black Sea Connectivity panel at the Women’s Second Forum in July 2023.
Prior to her advisory role, Ms. Jervalidze held positions as a researcher/analyst at the Georgian Oil and Gas Corporation and served as the Director of the Caucasus Media, Energy, and Environment Project at the Georgian Institute of Public Affairs. She has also worked with international entities such as USAID contractors and advised commercial entities based in Baku.
Throughout her career, Ms. Jervalidze has been actively engaged in energy-related forums and conferences worldwide, where she has presented on topics ranging from energy security to transit routes. She is widely published in both Georgian and English languages.
Ms. Jervalidze She is an alumna of the Kennan Institute of Advanced Russian Studies in Washington DC and the Reading University Business School Eurasia Studies Project in the UK. She is a member of the IREX Alumni Association, the Wilson Centre Alumni Association, and the Reading University Association.
Her multilingual proficiency in Georgian, Russian, English, and French, along with her familiarity with Turkish, enhances her ability to engage with diverse stakeholders in the energy sector.
"We are delighted to welcome Ms Liana Jervalidze to our team at Geocase," said Victor Kipiani, Chairman of Geocase. "Her extensive experience and profound expertise will unquestionably enhance the success of our activities."