„ჯეოქეისისა“ და პოლონეთის საერთაშორისო საქმეთა ინსტიტუტის თანაორგანიზებით ონლაინ სემინარი გაიმართა
ანალიტიკური ცენტრი „ჯეოქეისის“ თავმჯდომარემ, ვიქტორ ყიფიანმა და ცენტრის აღმოსავლეთმცოდნეობის მიმართულების დირექტორმა, ემილ ავდალიანმა მონაწილეობა მიიღეს პოლონეთის საერთაშორისო საქმეთა ინსტიტუტისა (PISM) და „ჯეოქეისის“ თანამშრომლობით ორგანიზებულ დახურულ ონლაინ სემინარში, რომელიც საქართველოს ევროკავშირის წევრობის კანდიდატის სტატუსის პერსპექტივას და მასთან დაკავშირებულ საკითხებს ეხებოდა.
სემინარზე სიტყვით გამოვიდნენ ნიკოლოზ სამხარაძე, საქართველოს პარლამენტის საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტის თავმჯდომარე; აგნეშკა ფილიპიაკი, გამოცემის „Forbes Women“ მთავარი რედაქტორის მოადგილე; ემილ ავდალიანი, ანალიტიკური ცენტრი „ჯეოქეისის“ აღმოსავლეთმცოდნეობის მიმართულების დირექტორი და ვოიჩეკ გორეცკი, Centre for Eastern Studies (OSW)-ის თურქეთის, კავკასიისა და ცენტრალური აზიის დეპარტამენტის უფროსი ანალიტიკოსი.
ვიქტორ ყიფიანმა და PISM-ის უფროსმა ანალიტიკოსმა არკადიუშ ლეგიეცმა სემინარის სადისკუსიო განხილვებს მოდერაცია გაუწიეს. სემინარის მონაწილეებს, ასევე, სიტყვით მიმართა პოლონეთის საერთაშორისო საქმეთა ინსტიტუტის დირექტორმა, სლავომირ დებსკიმ.
დისკუსია აქტიური კითხვა-პასუხის რეჟიმით გაგრძელდა და შეჯამებისას აღინიშნა, რომ, ორგანიზაციებს შორის თანამშრომლობის ფარგლებში, მსგავსი თემატიკის ღონისძიებები კვლავაც გაიმართება.

Victor Kipiani, the Chairman and Emil Avdaliani, the Director of Middle East Studies of Geocase have participated in the closed online seminar organized by The Polish Institute of International Affairs (PISM) in cooperation with Geocase. The discussion topic was Georgia’s perspective of EU membership candidate status and respective issues.
The seminar panelists included: Nikoloz Samkharadze, Chairperson of the Foreign Relations Committee at the Parliament of Georgia; Agnieszka Filipiak, Deputy Editor in Chief, Forbes Women; Emil Avdaliani, Director of Middle East Studies at Geocase; Wojciech Górecki, Senior Analyst, Department for Turkey, Caucasus and Central Asia, Centre for Eastern Studies (OSW).
Victor Kipiani and Arkadiusz Legieć, Senior Analyst at PISM moderated the sessions of the seminar. Sławomir Dębski, the PISM Director also addressed the audience.
The discussions were followed by a vivid Q&A session. In the end, it was noted that, in the frames of the Geocase and PISM cooperation, similar events will be held in future.