ვიქტორ ყიფიანი ისრაელის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს შეხვდა
ანალიტიკური ცენტრის „ჯეოქეისის“ თავმჯდომარე ვიქტორ ყიფიანი ისრაელის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს საქართველოში, ჰადას ესტერ მეიცადს შეხვდა.
მხარეებმა ისრაელსა და საქართველოს შორის მეგობრულ ურთიერთობებზე და მათ უფრო გაღრმავებასა და გაძლიერებაზე ისაუბრეს. შეხვედრაზე განსაკუთრებულად აღინიშნა ორი ქვეყნის კულტურისა და აკადემიურ წრეებს შორის კავშირების გაღრმავების მნიშვნელობა, აგრეთვე ისრაელისა და საქართველოს ანალიტიკურ ორგანიზაციებს შორის თანამშრომლობის განვითარების აუცილებლობა ექსპერტული ცოდნისა და გამოცდილების გაცვლის მიზნით.
შეხვედრის დროს ელჩმა ჰადას ესტერ მეიცადმა და ვიქტორ ყიფიანმა მიმდინარე ადგილობრივი და რეგიონში განვითარებული მოვლენები განიხილეს და სხვადასხვა სფეროში თანამშრომლობის პერსპექტივებზეც იმსჯელეს.

Victor Kipiani, Chairman of Geocase has met with H.E. Hadas Ester Meitzad, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Israel to Georgia.
The parties talked on the friendly relations between Israel and Georgia and how to facilitate its enhancement and further strengthening. Special emphasis was given to the importance of fostering ties between cultural circles and academia as well as establishing and developing cooperation between Israeli and Georgian think tanks in order to exchange expert knowledge and diverse experience.
During the meeting, H.E. Hadas Ester Meitzad and Victor Kipiani discussed current local and regional developments and considered prospects for the development of cooperation on various domains.