„ჯეოქეისის“ მესამე წლიური ანგარიში გამოქვეყნდა
2022 წელს „ჯეოქეისის”  ხელმძღვანელებმა და მკვლევრებმა სხვადასხვა ტიპის პუბლიკაცია გამოაქვეყნეს (სტატია, ინტერვიუ, ა.შ.) როგორც საქართველოს საშინაო და საგარეო პოლიტიკის აქტუალურ საკითხებზე, ასევე საერთაშორისო პოლიტიკის თაობაზე, მათ შორის ეკონომიკის, სოციალური და ჯანდაცვის თემებზე, გლობალური, რეგიონალური უსაფრთხოების თანამედროვე გამოწვევების შესახებ, განსაკუთრებით რუსეთის მიერ უკრაინის წინააღმდეგ მიმდინარე საომარი  მოქმედებების ფონზე.
"ჯეოქეისის" წარმომადგენლებმა საქართველოს საშინაო და საგარეო პოლიტიკის, რეგიონალური საფრთხეების, გლობალური გამოწვევების საკითხებზე გააკეთეს არაერთი კომენტარი როგორც ქართული, ისე უცხოური მედიასაშუალებების მეშვეობით.
„ჯეოქეისი“ რეგულარულად მართავს დისკუსიებს საერთაშორისო პოლიტიკის, ეკონომიკის, ციფრული ტრანსფორმაციის საკითხებზე, საქართველოს როლზე საერთაშორისო სისტემაში  ქართველი და უცხოელი ექსპერტების ჩართულობით. „ჯეოქეისის“ წარმომადგენლები მონაწილეობას იღებენ საერთაშორისო, რეგიონალურ და ადგილობრივ განხილვებში, მათ შორის კონფერენციებში. გარდა ამისა, ისინი ქვეყნისათვის აქტუალურ თემებზე შეხვედრებს რეგიონებში მართავენ და საზოგადოების მედეგობის განმტკიცებას ხელს უწყობენ.
ასევე, "ჯეოქეისმა" სატრენინგო პროექტი - „საგარეო პოლიტიკა და უსაფრთხოების საკითხები“ - განახორციელა. აღნიშნული პროგრამის კურსდამთავრებულები - „ჯეოქეისის ალუმნები“ ჩართულები არიან ორგანიზაციის ღონისძიებებში და აქვეყნებენ სტატიებს აქტუალურ თემებზე.
ამასთანავე, „ჯეოქეისისა“ და საქართველოს სტრატეგიული ანალიზის ცენტრის (GSAC) ერთობლივი პროექტის ფარგლებში ეროვნული თანხმობის აკადემიური პლატფორმა შეიქმნა. აღნიშნული პლატფორმის მეშვეობით ეროვნული თანხმობის დეკლარაცია შემუშავდა ქვეყნის საშინაო და საგარეო პოლიტიკის საკვანძო მიმართულებების მიხედვით (დეოკუპაცია, ევროპულ და ევროატლანტიკურ სტრუქტურებში ინტეგრაცია, დემოკრატიული ინსტიტუტების განმტკიცება, თავდაცვა და უსაფრთხოება, ეკონომიკა, განათლება, ჯანდაცვა, სამართლიანი სოციალური პოლიტიკა). ეროვნული თანხმობის პლატფორმის მიზანია ხელი შეუწყოს საზოგადოებაში პოლარიზაციის შემცირებას და შექმნას  საერთო ღირებულებებზე დაფუძნებული მრავალმხრივი თანამშრომლობის პლატფორმა თავდაპირველად სამოქალაქო საზოგადოებასა და აკადემიურ წრეებში, ხოლო შემდეგ ეტაპზე - ფართო საზოგადოებაში. პროექტი საქართველოში ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩოს მხარდაჭერითა და დაფინანსებით ხორციელდება.

In 2022 the representatives of Geocase published articles on Georgia’s domestic and foreign policies as well as on critical international topics such as Russia’s ongoing military actions against Ukraine, and the future of the international security system.
The Chair of Geocase and researchers have made numerous appearances in both Georgian and foreign media on Georgia’s domestic and foreign policies including economic, health care system, social issues, and global, regional threats, challenges.
Geocase regularly holds discussions on political issues and Georgia’s regional, international role with Georgian and foreign experts. The representatives of Geocase also participate in international discussions and conferences. They hold meetings in regions to raise awareness of critical issues of the state and contribute to strengthening public resilience.
Also, Geocase implemented the “Foreign and Security Policy” training project. Within this program, the Geocase Alumni are involved in various activities. At the same time, they can publish articles on foreign and security issues.
Geocase and the Georgian Strategic Analysis Center (GSAC) established the “Bipartisan Academic Platform for National Unity”. In the framework of this platform the "Declaration of National Unity" was prepared with the focus on critical topics of Georgia’s domestic and foreign policies (De-occupation, European, Euro-Atlantic integration, enhancement of democratic institutions, defense and security, economy, education, health care, and a fair policy of social protection). The purpose of the “Bipartisan Academic Platform for National Unity” is to promote reducing polarization in society and create a multilateral cooperation space, which will be based on the common values that should initially encourage civil society and academia, as well as the broader parts of the public. The project is sponsored by the U.S. Embassy in Georgia.