„ჯეოქეისი“ მოხარულია, კვლავ გაცნობოთ მისი გუნდის გაფართოების შესახებ. ამჯერად ანალიტიკურ ცენტრს, საგარეო პოლიტიკის საკითხთა მრჩევლის პოზიციაზე, რევაზ ჩხეიძე შემოუერთდა.
რევაზ ჩხეიძეს საჯარო სამსახურში 30 წელზე მეტი, დიპლომატიურ სამსახურში კი 10 წლიანი მუშაობის გამოცდილება აქვს. იგი, ამასთანავე, არის საგარეო საქმეთა სამინისტროს პოლიტიკური დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე. ასევე, 10 წელია  ეწევა პედაგოგიურ საქმიანობას, მათ შორის ისეთ თემატიკაზე, როგორიცაა ევროკაშირის სამართალი, ევროკავშირ-საქართველოს ურთიერთობის საფუძვლები, შესავალი საერთაშორისო ორგანიზაციებში და თანამედროვე პოლიტიკა, საჯარო ადმინისტრირება საქართველოს სხვადასხვა უნივერსიტეტებში, მათ შორის ილიას სახელმწიფო, სულხან საბა ორბელიანის, საქართველოს უნივერსიტეტებსა და საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტში (GIPA).
რევაზ ჩხეიძის ინტერესის სფეროს ევროკავშირში ინტეგრაცია, ევროპული უსაფრთხოება, საერთაშორისო ურთიერთობები და საერთაშორისო პოლიტიკა წარმოადგენს.
მას გავლილი აქვს ესტონეთის დიპლომატიის აკადემიის, გერმანიაში საერთაშორისო და უსაფრთხოების სწავლების კოლეჯის, ჟენევის საერთაშორისო და განვითარების სწავლების უმაღლესი ინსტიტუტის, საფრანგეთის ადმინისტრაციის ეროვნული სკოლის, დიდი ბრიტანეთის საგარეო და თანამეგობრობის ოფისისა და თავდაცვის სამინისტროს,  ტრეინინგებისა და კვლევის გაეროს ინსტიტუტის სხვადასხვა მოკლევადიანი და საშუალო ვადიანი სასწავლო კურსები და ტრეინინგები ევროინტეგრაციის, საერთაშორისო ურთიერთობებისა და საერთაშორისო უსაფრთხოების, დიპლომატიური მოლაპარაკებების პრაქტიკის, აშშ-ს 21 საუკუნის საგარეო პოლიტიკის, დაზვერვის ანალიტიკური საქმიანობის, სტრატეგიული ლიდერობის, მშვიდობის დამყარებისა და პრევენციული დიპლომატიის მიმართულებებით. გავლილი აქვს პრაქტიკა აშშ კონგრესმენის ოფისში.
რევაზ ჩხეიძეს დამთავრებული აქვს თბილისის ივანე ჯავახიშვილის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტი. იგი სწავლობდა პარიზის მე-2 უნივერსიტეტში ევროპული გაერთიანების სამართლის სპეციალობით.

Revaz Chkheidze joins Geocase
Geocase is delighted to announce yet another addition to its team. Revaz Chkheidze has joined Geocase as an Advisor on Foreign Policy.
Revaz Chkheidze has more than 30 years of working experience in public service, including 10 years in diplomatic service. Concurrently, he is a Deputy Director of the Political Department at the MFA of Georgia. For already 10 years, Revaz has been teaching several disciplines, including European Union law introduction in international organizations, and modern policy and public administration at various universities of Georgia, inter alia, Ilia State University, Sulkhan-Saba Orbeliani University, University of Georgia and Georgian Institute of Public Affairs (GIPA).
His interests are focused on EU integration, European Security, international relations and international politics.
Revaz has completed various short-term and medium-term courses and trainings including the Academy of Diplomacy in Estonia, the College of International and Security Studies in Germany, the Graduate Institute of International and Development Studies in Geneva, the National School of administration in Paris, United Kingdom`s Foreign and Commonwealth Office and the Ministry of Defense, United Nations Institute for Training and Research (UNITAIR). The main fields of these trainings were: European integration, international relations and international security, diplomatic negotiation practice, 21st century US foreign policy, intelligence analytical activities, strategic leadership, peacebuilding and preventive diplomacy. He has also completed a Legislative Practice Program in one of the US Congressman's office.
Revaz Chkheidze has graduated from the Faculty of Law of Ivane Javakhishvili Tbilisi State University. He studied European Community Law at the University of Paris II Pantheon -Assas.