ვიქტორ ყიფიანი მიროშევსკის ცენტრის (პოლონეთი) წარმომადგენლებს შეხვდა
„ჯეოქეისის“ თავმჯდომარემ, ვიქტორ ყიფიანმა მიროშევსკის ცენტრის (The Mieroszewski Centre) დირექტორს, ერნესტ ვისისკიევიჩს, დირექტორის მოადგილეს, ლუკას ადამსკის და უფროს მკვლევარს, ბართლომეი გაიოს „ჯეოქეისის“ ოფისში უმასპინძლა. მიროშევსკის ცენტრი არის სახელმწიფო დაწესებულება, რომელიც პოლონეთის კულტურისა და ეროვნული მემკვიდრეობის სამინისტროს ზედამხედველობის ქვეშ ფუნქციონირებს.
შეხვედრაზე ორგანიზაციებს შორის თანამშრომლობის განვითარების საკითხი განიხილეს და ქართულ და პოლონურ აკადემიურ წრეებს შორის კავშირების გაღრმავების პერსპექტივებზე იმსჯელეს. შეხვედრის მონაწილეებმა ერთმანეთს რეგიონში მიმდინარე მოვლენებსა და აქტუალურ თემებთან დაკავშირებით შეფასებებიც გაუზიარეს.
მხარეებმა, ასევე, გამოთქვეს მზაობა საქართველო-პოლონეთის მჭიდრო ორმხრივი ურთიერთობების გაღრმავების მიზნით თანამშრომლობისათვის.

Victor Kipiani has met with the representatives of The Mieroszewski Centre (Poland)
Victor Kipiani, the Chairman of Geocase has hosted the representatives of The Mieroszewski Centre (Poland) - Dr. Ernest Wyciszkiewicz, the Director, Dr. Łukasz Adamski, the Deputy Director, and Dr. Bartłomiej Gajos, the Senior Research Fellow. The Mieroszewski Centre is a state institution supervised by the Ministry of Culture and National Heritage of the Republic of Poland.
During the meeting, the participants discussed the development of cooperation between the organizations, overviewed the prospects of deepening ties between academic circles of Poland and Georgia, and exchanged views on the region’s current developments.
The parties also expressed their readiness to cooperate for the further promotion of close bilateral ties between Poland and Georgia.