ანალიტიკურ ცენტრ „ჯეოქეისს“ მკვლევრის პოზიციაზე ბექა ბოჭორიშვილი შემოუერთდა.
ბექას ინტერესის სფეროს წარმოადგენს კონფლიქტები, საერთაშორისო ურთიერთობები, ტერორიზმისა და საერთაშორისო უსაფრთხოების საკითხები.
მას როგორც კერძო, ისე საჯარო სექტორში 9 წელზე მეტი მუშაობის გამოცდილება გააჩნია. მუშაობის 5 წელი კი უშუალოდ პარლამენტის აპარატში საკომიტეტო საქმიანობას დაუთმო. საჯარო სექტორში მისი გამოცდილება მოიცავს ევროინტეგრაციის სამინისტროს სტრატეგიული კომუნიკაციების დეპარტამენტში სტაჟირებასა და უმცროსი სპეციალისტის პოზიციაზე მუშაობას. არის პარლამენტის წევრის თანაშემწე და, ასევე, მუშაობს საგარეო პოლიტიკური მიმართულებებით. პარალელურად ეწევა აკადემიურ საქმიანობასაც, არის როგორც სტატიების, ასევე კვლევის ავტორი.
ბექა ბოჭორიშვილი კავკასიის უნივერსიტეტის სახელმწიფო მართვის სკოლის კურსდამთავრებულია საერთაშორისო ურთიერთობების მიმართულებით. გახლავთ თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სოციალური და პოლიტიკური მეცნიერებების ფაკულტეტის მაგისტრის ხარისხის მფლობელი.
სხვა და სხვა დროს გავლილი აქვს 2 თვიანი კურსი სახელწოდებით „დიპლომატია თანამედროვე მსოფლიოში“ ლონდონის უნივერსიტეტში, 2 თვიანი კურსი - „ევროკავშირის საჯარო პოლიტიკა: სოციალური, ეკონომიკური და საგარეო პოლიტიკა“ ჰარვარდის უნივერსიტეტში. ამასთან ერთად, იგი არის ადენაუერის ფონდის პროექტის გამარჯვებული, პროექტი შეეხებოდა დეზინფორმაციის გავრცელებასა და მის პრევენციას.
„მადლობას ვუხდით ბატონ ბექას თანამშრომლობისათვის და წარმატებას ვუსურვებთ მას მის ახალ საქმიანობაში“ - განაცხადა „ჯეოქეისის“ თავმჯდომარემ, ვიქტორ ყიფიანმა.

Beqa Bochorishvili joins Geocase
The areas of his interest include conflicts, international relations, terrorism, and international security issues.
With over 9 years of experience in both the private and public sectors, he has devoted 5 years of service in the staff of the Parliament of Georgia. He served as an assistant to a member of Parliament and worked on foreign policy topics. Additionally, he has completed an internship and held a junior specialist position in the Strategic Communications Department of the Ministry of European Integration.
Beqa’s academic activities include authoring several articles and research within his areas of interest. He holds a bachelor's degree in international relations from the Caucasus University School of Public Administration and a master's degree in diplomacy and international politics from Tbilisi State University.
Furthermore, Beqa has completed courses on "Diplomacy in the Modern World" at the University of London and "Public Policy of the European Union: Social, Economic, and Foreign Policy" at Harvard University. He also received a scholarship from the Adenauer Foundation for his work on spreading disinformation and its prevention.
“We appreciate Mr Bochorishvili's collaboration with Geocase and wish him further success in this new role”, - noted Victor Kipiani, the Chairman of Geocase.